Loe teksti ja uuri oranžide nuppude all olevat informatsiooni.

Vaata ülesannete tulpa vasakul. Kui oled esimeses ülesandes küsimusele vastanud, on see ülesanne kollane. Ülesanne, millele vastatud ei ole, on valge. Eelmisele ülesandele saab nupuga “Salvesta ja mine eelmisele ülesandele”.

Ülesande ülemises parempoolses nurgas on maksimaalne punktide arv. Seda saab näha ka vasakul ülesannete tulbas. Punktide arvu all on ülesandes lubatud abivahendite ikoonid.

Iga ülesanne algab tööjuhisega. Mõnes ülesandes on oranžid nupud. Nupul klõpsates avaneb uus küsimus. Ole tähelepanelik ja ära unusta vastata kõikidele nuppude all olevatele küsimustele!

Klõpsa oranžidel nuppudel ja täida ülesanne. Nuppudel võib liikuda suvalises järjekorras, vastused jäävad alles.

Tööjuhendid

Kõikides ülesannetes on paksus kirjas see, mida tegema pead. Kaldkirjas on juhend, kuidas seda teha. Näiteks:

Mitmenda ülesande juures sa praegu oled?

Vali õige vastus sobival nupul klõpsates.

Videod ja helifailid

Enne video või helifaili käivitamist kontrolli, kas kõrvaklapid on arvutiga ühendatud ja töötavad. Tööjuhendist saad teada, mitu korda on võimalik helifaili kuulata.

Siit leiad helifaili näidise. Video või helifaili käivitamiseks peab vajutama vastavat nuppu "play" .

Kuula katkendit eesti keele kui teise keele eksami kuulamisülesandest. Helifaili saab kuulata kaks korda.

Abivahendid

Kui ülesande lahendamiseks on ette nähtud abivahendid, näed nende ikoone paremal ülemises nurgas. Kui liigutada hiir abivahendi ikoonile, kuvatakse selle nimetus.

Allpool on näidiseid abivahenditest ning nende kirjeldused. Samad abivahendid on lisatud ka käesoleva ülesande juurde. Abivahendite uurimiseks klõpsa ikoonidel ülesande paremal ülemises nurgas. Abivahendi sulgemiseks kasuta paremal ülemises nurgas olevat musta ristikest.

Kalkulaatorit saab kasutada arvutamiseks.
Põhiseaduse, kodakondsuse seaduse ja sõnastiku peatükkide avamiseks ning sulgemiseks klõpsa pealkirjadel (vaata juhendeid abivahendi alguses).
Mendelejevi tabelit ja lahustuvustabelit saab kasutada keemiaülesannete lahendamiseks. Kui soovid vaadata elementide nimetusi või elektronide jaotust elektronkihtidel, liiguta hiir Mendelejevi tabeli vastavale elemendile.
Interneti märk tähendab, et ülesande lahendamisel on interneti kasutamine lubatud.

Joonlaud

Mõne pildi juures on vaja kasutada joonlauda.


Mõõda Tallinna ja Tartu vaheline kaugus linnulennult. Üks cm kaardil on 24,5 km.


Joonlaua keeramiseks liiguta selle paremat või vasakut nurka üles või alla. Edasi-tagasi liigutamiseks lohista joonlauda keskelt.